✅ “Yoshlar kuni”: Cyber Universityda talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi
Mamlakatimizda yoshlar bilan muloqotni kuchaytirish, ularning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda davlat va jamiyat hayotidagi islohotlarga faol jalb etish maqsadida turli tashkilot va muassasalarda yoshlar bilan uchrashuvlar tashkil etilmoqda. Ana shunday uchrashuvlardan biri Cyber University davlat universitetida ham bo‘lib o‘tdi.
DY3A4919.JP
🟢 Mazkur uchrashuv universitet rektori Sh. Kayumov ishtirokida o‘tkazilib, unda talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi. Samimiy va ochiq ruhda o‘tgan uchrashuv davomida talabalar tomonidan ta’lim jarayoni, yangi to‘garak va klublar tashkil etish, talabalarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ayrim fanlardan akademik qarzdorligi mavjud bo‘lgan talabalarga yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan qator savol va takliflar bildirildi.
🟢 Talabalar tomonidan berilgan barcha savollarga batafsil javob berilib, talabalar ilgari surgan fikr va tashabbuslar alohida e’tibor bilan tinglandi. Shuningdek, talabalarga universitetda yaratilayotgan imkoniyatlardan samarali foydalanish, o‘z bilim va ko‘nikmalarini muntazam rivojlantirib borish muhimligi ta’kidlandi.
DY3A4905.JPG
Uchrashuv yakunida talaba-yoshlarga kelajakda zamonaviy bilim va ko`nikmaga ega bo‘lib, mamlakatimizning raqamli xavfsizligi va texnologik taraqqiyotini ta’minlashga hissa qo‘shadigan yetuk mutaxassislar bo‘lib yetishishlari zarurligi haqida tavsiyalar berildi.

✅ «День молодежи»: в Cyber University состоялся открытый диалог со студентами
🟢 В целях укрепления диалога с молодежью, поддержки их инициатив и предложений, а также активного вовлечения молодых людей в проводимые в стране реформы в различных организациях и учреждениях проводятся встречи с молодежью. Одна из таких встреч состоялась в государственном университете Cyber University.
DY3A4919.JP
🟢 Встреча прошла при участии ректора университета Ш. Каюмова и была организована в формате открытого диалога со студентами. В ходе искренней и конструктивной беседы студенты озвучили ряд вопросов и предложений, касающихся образовательного процесса, создания новых кружков и студенческих клубов, поддержки студенческих инициатив, а также возможностей, предоставляемых студентам, имеющим академическую задолженность по отдельным дисциплинам.
🟢 На все вопросы, заданные студентами, были даны подробные ответы, а их идеи и инициативы были внимательно выслушаны. Также было подчеркнуто, что студентам важно эффективно использовать возможности, создаваемые в университете, и постоянно развивать свои знания и профессиональные навыки.
DY3A4905.JPG
В завершение встречи студентам было рекомендовано стремиться стать высококвалифицированными специалистами, обладающими современными знаниями и компетенциями и способными внести вклад в обеспечение цифровой безопасности и технологического развития страны