“CYBERKENT 3.0”da ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tish boshlandi
2025-yilning 7-8 oktabr kunlari “Kiberxavfsizlik sammiti – Markaziy Yevroosiyo, CSS 2025” o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Dastur doirasida “Cyberkent 3.0” respublika musobaqasi bo‘lib o‘tadi. Shu munosabat bilan, Kiberxavfsizlik markazi “Cyberkent 3.0”da ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun saralash bosqichini e’lon qiladi!
Musobaqada quyidagi 3 ta ko‘rinish bo‘lib o‘tadi:
🔴 Hujumchi jamoa (Red team) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 10 ta jamoa tanlab olinadi.
2025-yil 9-sentabr kuni Hujumchi jamoa (Red team) jamoalari uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi va unda ishtirok etish uchun arizalar 25-avgustdan 8-sentabrgacha qabul qilinadi. Hujumchi jamoa (Red team) saralash musobaqalari attack.cyberkent.uz (https://attack.cyberkent.uz/) orqali onlayn ko‘rinishida bo’lib o‘tadi.
⏺Himoyachi jamoa (Blue team) – har bir jamoa 3 kishidan 5 kishigacha a’zolardan iborat bo‘ladi. Saralash bosqichi orqali eng yuqori ball to‘plagan 10 ta jamoa tanlab olinadi.
2025-yil 16-sentabr Himoyachi jamoa (Blue team) uchun saralash bosqichi o‘tkaziladi va unda ishtirok etish uchun arizalar 25-avgustdan 15-sentabrgacha qabul qilinadi. Himoyachi jamoa (Blue team) saralash musobaqalari defence.cyberkent.uz (https://defence.cyberkent.uz/) sayti orqali onlayn ko‘rinishida bo‘lib o‘tadi.
❗️Hujumchi jamoa (Red team) saralash bosqichidan o’tgan jamoalar Himoyachi jamoa (Blue team) uchun bo’lib o’tadigan saralash bosqichida ishtirok eta olmaydi.

Началась регистрация для участия в «CYBERKENT 3.0»
7-8 октября 2025 года запланировано проведение «Саммита по кибербезопасности – Центральная Евразия, CSS 2025». В рамках программы состоится республиканский конкурс «Cyberkent 3.0». В связи с этим Центр кибербезопасности объявляет отборочный этап для молодежи, желающей принять участие в «Cyberkent 3.0»!
В конкурсе будут проходить следующие 3 категории:
🔴 Команда нападающих (Red team) – каждая команда будет состоять от 3 до 5 участников. Через отборочный этап будут выбраны 10 команд с наивысшим баллом.
9 сентября 2025 года состоится отборочный этап для команд нападающих (Red team), и заявки на участие принимаются с 25 августа по 8 сентября. Отборочные соревнования для команды нападающих (Red team) пройдут в онлайн-формате через attack.cyberkent.uz.
⏺️ Команда защитников (Blue team) – каждая команда будет состоять от 3 до 5 участников. Через отборочный этап будут выбраны 10 команд с наивысшим баллом.
16 сентября 2025 года состоится отборочный этап для команды защитников (Blue team), и заявки на участие принимаются с 25 августа по 15 сентября. Отборочные соревнования для команды защитников (Blue team) пройдут в онлайн-формате через сайт defence.cyberkent.uz.
❗️ Команды, прошедшие отборочный этап для команды нападающих (Red team), не смогут участвовать в отборочном этапе для команды защитников (Blue team).