Cyber Universityda Ochiq eshiklar kuni bo'lib o'tdi.
Bitiruvchi yoshlar uchun imkoniyatlar eshigini ochayotgan kelajak kadrlarini tayyorlaydigan "Cyber University" davlat universitetida Ochiq eshiklar kuni bo‘lib o‘tdi.
15-may kuni Raqamli texnologiyalar vazirligi, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, Toshkent viloyati hokimligi, Kiberxavfsizlik markazi hamda Yoshlar ittifoqi Toshkent viloyati kengashi hamkorligida “Cyber University”da “Ochiq eshiklar kuni” bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida yoshlar uchun axborotni himoyalash, raqamli texnologiyalar rivoji, sun’iy intellekt tizimlari, mashinaviy o‘rganish, robototexnika, masofaviy hisoblash kabi sohalarga oid keng qamrovli ma’lumotlar taqdim etildi. Bitiruvchi yoshlar universitet faoliyati, mavjud yo‘nalishlar, zamonaviy laboratoriyalar va o‘quv dasturlari bilan yaqindan tanishdilar.

В Cyber University прошёл День открытых дверей.
В государственном университете "Cyber University", готовящем кадры будущего и открывающем двери возможностей для выпускников, прошёл День открытых дверей.
15 мая мероприятие было организовано в сотрудничестве с Министерством цифровых технологий, Министерством дошкольного и школьного образования, Хокимиятом Ташкентской области, Центром кибербезопасности и Ташкентским областным советом Союза молодёжи Узбекистана.
В ходе мероприятия участникам была представлена обширная информация по таким направлениям, как информационная безопасность, развитие цифровых технологий, системы искусственного интеллекта, машинное обучение, робототехника и облачные вычисления.
Выпускники познакомились с деятельностью университета, существующими направлениями, современными лабораториями и образовательными программами.