2025-yil 31-iyul kuni universitetimizda Koreya Respublikasining yetakchi soha kompaniyalaridan biri – BIT Computer Co., Ltd. Kompaniyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida Anglashuv Memorandumini imzoladilar.
BIT Computer – 40 yillik tajribaga ega, telemeditsina, raqamli sog‘liqni saqlash va IT taʼlimi sohalarida faoliyat yurituvchi Janubiy Koreyaning yetakchi kompaniyalaridan biridir. Kompaniya o‘z faoliyatini nafaqat Koreyada, balki AQSH, Yaponiya, Tailand, Ukraina, Qozog‘iston, Afg‘oniston va boshqa mamlakatlarda ham amalga oshirmoqda.
BIT Computer tomonidan 2024 yilda O‘zbekistonda ishga tushirilgan K-LAB Uzbekistan loyihasi doirasida talabalar va o‘qituvchilar uchun yuqori texnologik taʼlim, amaliy kurslar, IT uskunalar bilan taʼminlash hamda raqamli transformatsiya yo‘nalishlarida qo‘llab-quvvatlash belgilangan.
Cyber University va BIT Computer o‘rtasida hamkorlik Universitet o‘quv dasturlari va professor-o‘qituvchilari ishtirokida K-LAB kurslarini takomillashtirishi, raqamli transformatsiyaga oid loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar va o‘qituvchilar uchun taʼlim va malaka oshirish imkoniyatlarini taqdim etish kabi yo‘nalishlarda amalga oshirilishi mumkin.
Ushbu hamkorlik nafaqat universitetimiz, balki butun mamlakat yoshlari uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.

On July 31, 2025, our university hosted a meeting with BIT Computer Co., Ltd., one of the leading companies in the Republic of Korea. Following the meeting, the parties signed a Memorandum of Understanding on mutual cooperation.
BIT Computer is a leading South Korean company with 40 years of experience, operating in the fields of telemedicine, digital healthcare, and IT education. The company conducts its activities not only in Korea but also in the USA, Japan, Thailand, Ukraine, Kazakhstan, Afghanistan, and other countries.
Within the framework of the K-LAB Uzbekistan project launched by BIT Computer in Uzbekistan in 2024, support has been outlined for providing students and faculty with high-tech education, practical courses, IT equipment, and initiatives in digital transformation.
The partnership between Cyber University and BIT Computer will focus on enhancing K-LAB courses with the involvement of the university’s academic programs and faculty, supporting digital transformation projects, and providing educational and professional development opportunities for students and faculty.
This collaboration opens new opportunities not only for our university but also for the youth of the entire country.