Abituriyentlar uchun “Cyber university” davlat universiteti huzuridagi “Cyber Academy” tomonidan tashkil etilayotgan tayyorlov kurslari
man-surrounded-by-smart-students-with-books-looking-camera.webp
“Cyber university” davlat universitetida oliy ta’lim muassasalarida tahsil olmoqchi bo‘lgan yoshlar uchun keng imkoniyatlar yaratilmoqda.
Xususan, Universitet qoshidagi “Cyber academy” tomonidan oliy ta’lim muassasalarida tahsil olmoqchi bo‘lgan abituriyentlar uchun qo‘shimcha o‘quv kurslari tashkil etilmoqda. Ushbu kursda abituriyentlar Muhandislik yo‘nalishlari (Matematika, Fizika, Ingliz tili), Yurisprudensiya yo‘nalishi (Huquq, Ingliz tili) va Iqtisodiyot yo‘nalishlari (Matematika, Ingliz tili) bo‘yicha tahsil olish imkoniga ega bo‘ladilar. Shuningdek, test sinovlarda majburiy bo‘lgan “Matematika”, Ona tili, Tarix fanlari ham chuqur o‘qitiladi.
O‘qish muddati 12 oy, bunda, dastlabki 9 oy online shaklda masofadan o‘qitiladi va so‘ngi 3 oy esa offline shaklda Universitet o‘quv binosida tashkil etiladi. O‘quv kursi online shakli maxsus platformada video darsliklar, o‘quv qo‘llanma va testlar hamda biriktirilgan fan o‘qituvchilari orqali ta’lim jarayonlari olib boriladi. Offline shakli esa Universitet o‘quv auditoriyalarida fan o‘qituvchilar tomonidan o‘tkaziladi.
Shuningdek, 2026/2027-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga hujjat topshiruvchi abituriyentlar uchun 2026-yil 1-iyundan offline shaklda Universitet o‘quv binosida intensiv kurslar tashkil etiladi.
O‘quv binosi zamonaviy, jahon talablariga mos jihozlangan. Qolaversa, abituriyentlar Universitet yotoqxonasi bilan to‘liq ta’minlanadi.
Dars jarayonlari Universitetning yuqori salohiyaga ega professor-o‘qituvchilar tomonidan olib boriladi.

Для абитуриентов Подготовительные курсы, организуемые «Cyber Academy» при государственном университете «Cyber university»
man-surrounded-by-smart-students-with-books-looking-camera
В государственном университете «Cyber university» создаются широкие возможности для молодежи, желающей обучаться в высших образовательных учреждениях.
В частности, при университете «Cyber Academy» организуются дополнительные подготовительные курсы для абитуриентов, планирующих поступление в вузы. В рамках данных курсов абитуриенты смогут обучаться по следующим направлениям:
• Инженерные направления (математика, физика, английский язык),
• Юриспруденция (право, английский язык),
• Экономика (математика, английский язык).
Также углубленно преподаются обязательные для тестирования предметы: математика, родной язык и история.
Срок обучения составляет 12 месяцев: первые 9 месяцев обучение проходит в онлайн-формате дистанционно, а последние 3 месяца — в офлайн-формате в учебном корпусе университета. Онлайн-обучение осуществляется через специальную платформу с использованием видеолекций, учебных материалов, тестов, а также при поддержке закрепленных преподавателей. Офлайн-занятия проводятся преподавателями в учебных аудиториях университета.
Кроме того, для абитуриентов, подающих документы в вузы на 2026/2027 учебный год, с 1 июня 2026 года будут организованы интенсивные офлайн-курсы в учебном корпусе университета.
Учебный корпус оснащен современным оборудованием, соответствующим международным стандартам. Кроме того, абитуриенты полностью обеспечиваются общежитием университета.